В Україні впровадять програму держпідтримки біоенергетичних культур

У Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) підготували зміни в українське законодавство, які введуть програму державної підтримки вирощування біоенергетичних культур, заявив директор Держенергоефективності Юрій Шафаренко під час круглого столу "Біоенергетика - один із шляхів до енергонезалежності України".


"Ми розробили проект змін до законодавства та проект постанови Кабінету міністрів. Ми хочемо надати державну допомогу в цьому напрямку (вирощування біоенергетичних культур) ... Приблизно за такою ж схемою як зараз робимо по "теплим кредитами", ми будемо відшкодовувати певний відсоток або на закупівлю для вирощування паростків, або на добрива, або на техніку. Це питання для обговорення ", - зазначив Шафаренко.
Він додав, що розвиток біоенергетики дозволить Україні стати більш енергонезалежною і саме тому його потрібно стимулювати шляхом підтримки з держбюджету.


"Ми можемо бути абсолютно енергетично незалежними завдяки вирощуванню біоенергетичних культур. Ми можемо замістити біоенергетичними культурами понад 9 мільярдів кубічних метрів газу ", - підкреслив Шафаренко.
Як повідомлялося, галузь з вирощування енергетичних сільгоспкультур в Україні знаходиться в зародковому стані - енергокультур засаджено майже 4000 гектарів маргінальних земель. В основному це енергетична верба, тополя і міскантус, які дають середню щорічну врожайність 20 т / га.


Однак потенціал галузі колосальний, вона здатна збільшитися в 250 разів.
За розрахунками вчених, з 1 млн га можна зібрати 11,5 млн т врожаю енергокультур, що здатне замістити 5,5 млрд м куб. природного газу.

Всі новини