У Мінекономіки презентували план реалізації цілей уряду в агросекторі

Сьогодні відбулася зустріч заступника міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями з метою обговорення плану реалізації Концепції державної політики по досягненню мети «7.1. Українці не втрачають від заборони розпоряджатися своїм майном »і« 7.2 Українські споживачі отримують безпечні товари і послуги »в рамках програми діяльності Кабінету Міністрів України.


«Ми проаналізували основні причини і запропонували конкретний план дій для досягнення зазначених цілей уряду. Ці плани і самі концепції були опубліковані для ознайомлення. Тепер ми очікуємо почути думку громадськості для можливого коректування нашого плану », - зазначив заступник міністра Тарас Висоцький.


Відповідно до Концепції політики щодо реалізації мети 7.2 необхідно посилити нормативно-правове забезпечення в сфері безпеки продуктів, захисту прав споживачів, ветеринарії та захисту рослин. Важливо забезпечити інституційну спроможність та взаємодія між органами влади шляхом діджіталізаціі, делегування повноважень, підвищення професійної компетентності і мотивації держслужбовців. Також необхідно посилити інформованість операторів ринку і споживачів через навчання, консультації, соціальні заходи. Крім того, необхідно належне ресурсне забезпечення для підготовки професійних кадрів.

Щодо мети 7.1, то метою є надання власникам земельних ділянок права вільно ними розпоряджатися, зробити державні послуги в сфері земельних відносин доступними і зручними для користувача, забезпечити захист прав громадян на вільне розпорядження своїми земельними ділянками.

Зокрема, планується зменшити витрати від обмежень прав розпоряджатися своєю власністю на 60%. Крім того, ціна, яку українець буде отримувати за розпорядження своєю власністю, буде максимально близькою до ринкової, - йдеться в повідомленні.
План по реалізації мети 7.1 передбачає супровід законопроектів щодо обігу земель с / г призначення, дерегуляції земельних відносин, введення електронних земельних торгів. Також мова йде про здешевлення кредитів під покупку землі, спрощення реєстрації земельних ділянок, створення фонду гарантування кредитів, наповнення Публічної кадастрової карти новими даними, проведення Регіональних земельних форумів та інше.

Всі новини