У 2019 «Укрзалізниця» перевезла понад 40 млн тонн зерна - абсолютний рекорд за всі роки незалежності

Протягом минулого року "Укрзалізниця" перевезла рекордний за роки незалежності України обсяг зернових вантажів - 40,5 млн тонн.

Це на 20,1% більше показника 2018 року. За словами керівника компанії, зараз в Україні спостерігається щорічне збільшення врожаю зернових і тому «Укрзалізниця» і учасники ринку вдосконалили їх логістику. Зокрема, впроваджено графікових маршрути і власниками елеваторів збільшені інвестиції в свою інфраструктуру. «В минулому році ми перейшли до системної маршрутної роботі. Близько 180 станцій переорієнтувалися на маршрутні відправки. Крім того, впровадили ефективну модель графікових маршрутів, коли вантажний поїзд відправляємо чітко за розкладом.

У грудні, наприклад, запропонували ринку більше 500 графікових маршрутів. Це дозволило прискорити оборот вагона вдвічі - до 6-7 діб, і, відповідно, збільшити швидкість доставки зерна на експорт », - зазначив голова правління АТ« Укрзалізниця »Євген Кравцов.


Всього протягом минулого року на експорт перевезено 35,3 млн тонн, що на 30% більше, ніж в 2018 році. Також, за словами керівника компанії, такий підхід дозволив поліпшити планування перевезень: «Укрзалізниця» вчасно отримує інформацію, коли вантаж зайде в порт і вивантажиться зерно. «Протягом цієї зими« Укрзалізниця »грузила близько 1800 вагонів-зерновозів на добу - це досить високі показники.


Однак «Укрзалізниця» планує і надалі збільшувати обсяги перевезень, шляхом кращої координації дій з аграріями, портовиками і всіма учасниками ринку щодо прискорення технологічних процесів розвантаження вагонів », - зазначив Євген Кравцов. Зараз робочий парк вагонів-зерновозів налічує близько 28 000 одиниць

Всі новини