Новини

Він 8 червня прибув на станцію Київ-Ліски, повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Вітчизняні аграрії вже встигли відчути на собі примхи погоди-2020. Малосніжна зима, заморозки на початку весни, посуха і рясні дощі негативно вплинули на врожайність деяких овочів і фруктів.

Представники українського аграрного бізнесу звернулися до президента України, міністру розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства щодо скасування акцизу на базові та індустріальні масла.

Незабаром південні регіони України почнуть кампанію зі збору зернових. І значній кількості господарств, які в результаті посухи втратили посіви, про це можна тільки мріяти, адже минуло вже 3 місяці, а фермери не отримують обіцяну компенсацію втрат.

З 1 липня 2021 року в Україні запускається ринок сільськогосподарських земель.

Єврокомісія оголосила про підвищення розміру митної імпортного мита на кукурудзу, сорго і жито до 10,4 євро / т проти 5,27 євро / т, встановлених.

З метою стабілізації цін в Україні на борошно і недопущення зростання цін на основний продукт харчування ПАТ «Аграрний фонд» з початку п.р. здійснило переробку 31,4 тис. тонн зерна пшениці, з яких 14,3 тис. тонн було перероблено з початку квітня поточного року.

У світі постійно зростає попит на пшеницю, тому вона стає стратегічним продуктом на найближчі роки, заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак в коментарі щодо можливості браку продуктів харчування в Україні.

Асоціація пасічників України та Гільдія медоварів України звернулися до керівництва держави з проханням вирішити ситуацію щодо масового отруєння бджіл пестицидами.

Цьогорічна весняна посівна кампанія проходить в складних погодних умов і пандемії і це вимагає додаткових витрат.

ВРУ на позачерговому засіданні 30 квітня прийняла в цілому законопроект №0029 «Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних, або прядильних культур і Схеми сортової сертифікації насіння цукрових і кормових буряків Організації економічного співробітництва і розвитку».

Українські аграрії станом на 4 травня завершили сівбу ранніх ярих культур, польові роботи проведено на площі 11,2 млн га, що становить 72% до прогнозу посіву (15,5 млн га), і почали сівбу пізніх культур.

Напередодні старту ринку землі в Україні актуально розповісти, як проходили аналогічні реформи в постсоціалістичної Європі 1990-х років, як в цілому в регіоні, так і для кожної країни зокрема.

Обстеження посівів з метою визначення стану посівів ярих зернових колосових і зернобобових культур, проведене в кінці квітня показало, що ступінь розвитку рослин в цілому задовільна, але для оптимального розвитку отриманих сходів рослин зараз явно недостатнє зволоження посівного шару і суми активних температур, в результаті чого у рослин відзначається уповільнене наростання вегетативної маси і відсутня формування вторинної кореневої системи.
Йдеться в агрометеорологічних огляді Національної академії аграрних наук України.

Нинішнє поширення по всьому світу цієї, що почалася в Китаї, епідемії привело в останні тижні до зниження цін на кукурудзу.

Висновок або переукладання договорів оренди землі несе в собі загрозу фактичної втрати землі, оскільки дії договорів оренди змусять власників землі дешево від неї позбавлятися.

Овочі продають за собівартістю, а іноді і за меншу ціну.
Фермери, які виростили ранні овочі, зазнають збитків. Через закриті ринків збувати продукцію їм ніде. Перекупники платять мізер. І за ці копійки люди змушені продавати. Але і це не поверне їм вкладених грошей.

Європейський Союз видав ліцензії на імпорт 750 тис. Тонн кукурудзи в рамках квоти для безмитних поставок зерна українського походження.

ПАТ «Аграрний фонд» збільшує обсяги закупівель зерна майбутнього врожаю для забезпечення продовольчої безпеки України.

Ухвалення закону про землю - перший позитивний крок у земельній реформі, але він вимагає продовження. Зокрема, слід надати повноваження Фонду підтримки фермерів, щоб він став фондом довгострокового кредитування фермерів для покупки землі.