Новини

Одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки загальною площею понад 2 га та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції, необхідно подавати Декларації про майновий стан і доходи.

В соответствии с оперативным данным Государственной таможенной службы, по состоянию на 17 марта Украина с начала 2020/21 МГ (1 июля) экспортировала 33,607 млн тонн зерновых и зернобобовых культур, что на 9,786 млн тонн уступает показателю на аналогичную дату годом ранее

Верховна Рада на засіданні 30 березня підтримала законопроєкт №5197-2, яким перерозподіляються кошти, передбачені у Держбюджеті на 2021 рік для Мінекономіки та Міндовкілля, на фінансування діяльності Міністерства аграрної політики.

В січні 2021 року в Україні було вироблено 84,9 тисячі тонн борошна, що є абсолютним місячним мінімумом з початку спостережень у 1999 році.

Врожай зернових в Україні цьогоріч очікується на рівні 75 мільйонів тонн, це - показник рівня 2019 року, що залишається рекордним обсягом врожаю.

Унаслідок посиленої с/г діяльності агрохолдингів частка ґрунтовиснажуючих культур - кукурудзи, соняшнику, ріпаку та сої - у посівах по всій Україні зросла на 2,7% з 2017 по 2020 роки. Тепер ці культури займають більше половини посівних площ, що становить 40% всіх с/г земель.

Міністерство економіки очікує загальне виробництво зернових та зернобобових у 2020/2021 маркетинговому році на рівні 65,5 млн тонн, водночас експорт впаде на 20,5%.

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко заявив, що вільної сільгоспземлі у держвласності залишилося надзвичайно мало - близько 2 мільйонів га передадуть в об'єднані територіальні громади, і лишається вільних 0,75 мільйона га.

Дефіцит пропозицій буде підтримувати ціни на олійні культури на високому рівні протягом усього сезону.

У Благовіщенському, Гайворонському, Голованівському та Новоархангельському районах Кіровоградської області посіви озимих можуть загинути від морозу. Про це Суспільному розповів начальник відділу обласного департаменту агропромислового розвитку Григорій Арсірій. При 20 градусах морозу висота снігу має бути не менше 20 сантиметрів, щоб не вимерзли озимі ячмінь і пшениця. Висота снігу в західних районах найменша в області – не перевищує двох сантиметрів.

Кабінет міністрів України 20 січня на своєму засіданні дав розпорядження провести інвентаризацію частини земель зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З метою компенсації можливого дефіциту поставок зерна з РФ через підвищення експортних мит Бангладеш має намір закупити більше пшениці з України. Про це повідомляє Refinitiv Agriculture, пише agronews.ua.

Агентство УМДІС — єдине галузеве грибне агентство України, яке моніторить ціни на гриб із ферм, на оптовому ринку і при продажу на супермаркети. Про повідомляє umdis.org, пише  agronews.ua.

У період з 11 по 16 січня 2021 року Держгеокадастром та його територіальними органами проведено державну експертизу 896 документацій із землеустрою та оцінки земель.

«Після встановлення контролера вуликів користувач просто натискає кнопку, щоб запустити його. Потім він опускає набір гачків у вулик, піднімаючи кожен стільник і підвішуючи його послідовно на тримачі. Коли стільники витягуються, м’які щітки проходять уздовж обох боків, відчищаючи бджіл, не завдаючи їм шкоди», — йдеться у повідомленні.

Різке зростання цін на сою і кукурудзу, а також оголошені Єгиптом і Саудівською Аравією тендери із закупівлі пшениці привели до підвищення пшеничних котирувань на світових біржах.

Всеукраїнська Аграрна Рада вважає проект рішення Конституційного Суду України щодо роз'яснення положень статей 13 і 14 Конституції України, які стосуються землі, який веде до знищення українського аграрного сектору та економіки країни. Більш того - курс узятий Конституційним Судом підриває основи державності, веде до розколу суспільства, панування корупції і відкидає Україну в минуле.

На півдні України почали висаджувати перші промислові сади мигдалю.
Для закладання насаджень використовують саджанці вітчизняного виробництва, повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін.

Відбулося громадське обговорення наукової роботи «Високопродуктивні гібриди кукурудзи (селекція, біотехнологія, насінництво)», спрямованої Комітетом з Державних премій України в галузі науки і техніки.

Днями найбільш популярний в світі сорт червоної смородини Ровада був внесений до Державного Реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні, повідомила компанія-заявник «ФруТек».