Відсутність морозів в січні сприятливо відбивається на посівах озимих зернових - Укргідрометцентр

Відсутність морозів в січні сприятливо позначається на посівах озимих зернових культур, повідомила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

"Для озимих на даний момент немає ніяких ризиків. Розвиток на посівах відбувається дуже повільно, рослини не знаходяться в стані глибокого сну. Завдяки тому, що немає низьких температур та інших несприятливих явищ, для озимих все складається добре", - сказала Тетяна Адаменко.

За словами Т. Адаменко, в найближчі десять днів на території України буде спостерігатися високий атмосферний тиск. Опадів буде мало, хоча до 10-12 січня очікується дощ з мокрим снігом. Встановлення снігового покриву не очікується, так само як і сильних морозів - навпаки, температура повітря підвищиться вночі до плюсових значень. До того ж, додала начальник відділу Укргідрометцентру, з огляду на екстремально теплу погоду в грудні і січні, в поточному році весна може бути ранній і, можливо, затяжний "

Для нашого клімату дуже добре, коли озимі виходять зі стану зимового спокою рано і не потрапляють під високі температури і весняну посуху. Тому є передумови для високого врожаю. Тим більше, що посівам вже не загрожують явища, характерні для ранньої зими, такі як вимерзання і загибель від крижаної кірки ", - сказала вона.

Всі новини