На Херсонщині почали відновлювати лісосмуги

Всесвітня продовольча організація (FAO) спільно з українськими вченими починає досліди з відновлення лісосмуг на Херсонщині.


Біля села Великий Клин в Голопристанському районі області вже з'явилися два ряди саджанців дуба звичайного, гледичии і жимолості довжиною в 2,240 км. Землі для цього надав Інститут водних проблем меліорації, а виростили і висадили дерева працівники Степового філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства - за угодою з FAO, і завдяки її фінансування.
«Хижацька вирубка лісосмуг на Херсонщині вже привела до втрати більше половини їхніх площ. Наше завдання - показати, що відновлення захисту полів дозволить збільшити їх врожайність на 25-30%.

Для цього потрібно визначити, скільки саме рядів насаджень буде в лісосмузі - два, три або п'ять, які породи дерев і чагарників краще виконують захисну функцію. З цим допоможе Всесвітня продовольча організація - вона замовила і проект експериментальної лісосмуги, і оплатила вирощування саджанців для неї », - пояснив директор Степового філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства Олександр Глод.


Втім, для Херсонщини поки проблема не тільки в тому, щоб якомога швидше відновити лісосмуги, які захищають землю від «чорних» бур. Адже за кілька років дерева так само можуть вирубувати браконьєри, які займаються продажем деревини.
«Безгоспні» насадження потрібно взяти на баланс місцевим громадам, забезпечивши їх охорону і збереження - в тому числі і за гранти міжнародних та вітчизняних організацій. А для аграріїв має стати вигідним створення нових лісосмуг », - сказав Глод.

Всі новини