Китай призупинив експорт пестицидів, а в Україні ціни на них ростуть


Через епідемію коронавируса в Піднебесній обмежено рух транспорту, повністю блоковані деякі міста і частково зупинено виробництво.


Все це матиме вплив на ослаблену торговельною війною, АЧС та грип економіку Китаю. А це в свою чергу впливає і на всі інші країни, які мають налагоджені торговельні зв'язки з Піднебесної, в тому числі і на Україну.
Китай - це найбільший виробник пестицидів в світі з часткою до 50% ринку. З поширенням епідемії офіційний Пекін продовжив новорічні канікули на підприємствах і обмежив пересування громадян по країні. Це змістило терміни поставок отрутохімікатів до країн-імпортерів, в число яких входить і Україна.

«На сьогоднішній день діє заборона на транспортні перевезення і переміщення фізичних осіб, крім того, компанія" Maersk ", гігант контейнерних перевезень, заборонила своїм китайським співробітникам виходити на роботу до кінця лютого, а частина кораблів перенаправила на інші напрямки», - стверджує віце- президент компанії «Хімагромаркетинг» Куфтарков Андрій.
За даними аналітика ринку ЗЗР компанії «Інфоіндустрія» Юлії Терпеневой, з Китаю в Україну надходить більше третини всіх імпортованих отрутохімікатів: «За 2019 рік до України з Китаю було імпортовано 33 тисячі тонн пестицидів, або 34% від загального імпорту».


Тому перебої в роботі китайських заводів і компанії «Maersk», яка є найбільшим перевізником з Китаю до Чорного моря, особливо болючі для українського агросектору. Ускладнює ситуацію ще й те, що саме зараз найактивніший сезон поставок пестицидів, адже вже навесні розпочнуться перші обробки полів.

За словами Юлії Терпеневой, в лютому 2019 року був імпортовано 30% всього обсягу поставок пестицидів з Китаю. Тому затримка навіть на невеликий термін може привести до того, що перші обробки не будуть виконані і частина врожаю може бути втрачена. А такий сценарій цілком вірогідний.


За словами комерційного директора компанії «ALFA Smart Agro» Тетяни Мосендз, можна очікувати затримки поставок препаратів в Україні як мінімум на кілька тижнів, все залежить від подальших кроків у боротьбі з коронавірусів.
Як стверджує Андрій Куфтарков, через це ціни в Україні на деякі пестициди вже відчутно зросли: «Затримки поставок вже вплинули на ціни. Ми відзначаємо їх зростання на ранні продукти на 30-40%, а в деяких випадках вони виросли навіть удвічі. Наприклад, у дистриб'юторів ціна на гербіциди на основі трибенурон-метилу виросла з $ 30 до $ 50 за літр ».

Всі новини