Аналіз паростка дозволить прогнозувати кінцеву врожайність

Вчені Університету шт. Мічиган за даними аналізу РНК проростків кукурудзи 2-тижневого віку навчилися прогнозувати врожайність.
При цьому вдалося досягти точності, порівнянної з точністю прогнозування потенціалу врожайності за даними аналізу ДНК, тобто на базі генетичного аналізу. «Прогноз потенціалу врожайності селекційних ліній на основі аналізу ДНК або РНК економить місяці і роки, які вимагали традиційні технології селекції, коли можна було виміряти врожайність тільки зрілих рослин і тільки тоді побачити генетичний потенціал тієї чи іншої лінії», - каже професор ботаніки та порівняльної математики університету шт.

Мічиган Шінхан Шіу.
Дослідник вже давно використовує порівняльні методи для вирішення проблем еволюційної і молекулярної біології. Загальновизнано, що однією з головних проблем в біології є взаємозв'язок між інформацією в ДНК, тобто, генотипом, і фенотипом. З'ясування цього питання є фундаментальним для розуміння того, як проявляється генетична інформація в характеристиках рослини.

Оскільки РНК - це продукт ДНК, то з'ясування будови РНК може підвищити точність прогнозування того, як генотип виявиться в фенотипі. Для підвищення точності вчені застосували механізми машинного навчання. «Це може допомогти новим програмам селекції і може привести до вдосконалення генетичних методів дослідження. Ми виявили, що аналіз РНК надає додаткову інформацію, яку неможливо одержати за допомогою аналізу тільки ДНК », - сказав Шінхан Шіу. В області селекції дослідники змогли робити точні прогнози щодо цвітіння і врожайності ще до того, як рослина сформувало відповідні органи (квітки або насіння).

Традиційні методи, засновані на моделях, що використовують генетичні маркери, ідентифікували тільки 1 з 14 генів, що мають великий вплив на терміни цвітіння. Зате модель, створена Шінханом Шіу і його колегами, дозволила ідентифікувати 5 таких генів.

Втім, поки автори нового методу не поспішають заявляти, що він замінить старий. Тому подальші дослідження будуть спрямовані на вдосконалення точності і ефективності, в т. Ч. Економічної, нового методу.

Всі новини