Новини

На півдні України почали висаджувати перші промислові сади мигдалю.
Для закладання насаджень використовують саджанці вітчизняного виробництва, повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін.

Відбулося громадське обговорення наукової роботи «Високопродуктивні гібриди кукурудзи (селекція, біотехнологія, насінництво)», спрямованої Комітетом з Державних премій України в галузі науки і техніки.

Днями найбільш популярний в світі сорт червоної смородини Ровада був внесений до Державного Реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні, повідомила компанія-заявник «ФруТек».

Тепла і дощова жовтнева погода створила комфортні умови для розвитку рослин.

Українські сільгоспвиробники станом на 5 листопада 2020 року зібрали 71,6 млн т основних культур з площі 22,08 млн га.

Селекціонери науково-виробничого об'єднання «Чернігівеліткартопля» вивели і представили на державне сортовипробування новий сорт картоплі з фіолетовою м'якоттю Чорний лебідь.

23 групи з 12 країн працюють разом в рамках трирічного проекту майбутньої європейської системи безпеки харчових продуктів, який координується італійськими дослідниками з Consiglio Nazionale Delle Ricerche.

У жовтнi відбулося фінальне голосування на сесії Європарламенту про відкриття європейського ринку для українського посівного матеріалу зернових культур, кукурудзи та сорго, і рішення було прийнято на користь України.

Протягом літа багато виробничих регіони зазнали складних погодних умов, які негативно позначилися на їх виробничий потенціал. Так сталося в США (перший світовий виробник і експортер), де серпнева посуха і буря «Дереча», яка зачепила Айови (перший штат виробник, 20% американського виробництва), скоротили прогноз виробництва кукурудзи на 10 млн тонн (до 378 млн т) по відношенню до показників на початок серпня.

Портові оператори в морських портах України за 9 місяців 2020 року обробили 118,78 млн т вантажів

Незважаючи на те, що кілька років тому для українських фермерів відкрився європейський ринок, підкорити Європу вдається не всім експортерам. Чому - пояснюють експерти.

Характер експорту насіння деяких олійних культур в Україні вимагає його трансформації з метою збільшення частки експорту товарів з високою доданою вартістю, зазначив науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Артем Педорченко.

Жнив завадили зливи, тому темпи на початок жовтня невисокі - десь 5% від вирощеного. Всього прибрати потрібно 40 тис. Га сої, 23,5 тис. Га соняшнику, 48,5 тис. Га кукурудзи. Врожаї хороші, за винятком вимоклі під час червневої повені площ.

В Україні на початку жовтня фіксується прискорене дозрівання пізніх культур, повідомила прес-служба Національної академії аграрних наук України.

Картопляний крохмаль виробництва ПСП «ВИМАЛ» (Чернігів) був відзначений і нагороджений як кращий продукт року в Білорусі, йдеться в повідомленні на сторінці в Facebook виробника крохмалю ПСП «Вимал».

Україна славиться своїми родючими чорноземами, і багато хто з економічних експертів вважають, що економіку країни треба переорієнтувати в суто аграрний сектор. Але це тільки зашкодить економіці і громадянам. Чому?

Сільгоспвиробники з усіх областей України станом на 28 вересня приступили до проведення осінньої посівної кампанії, засіяно понад 2,2 млн га основними озимими культурами від прогнозованих 8,2 млн га (27%).

Існує кілька проблемних напрямків в питанні фінансування банками покупки землі малими і середніми фермерами, заявила виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

Наступного тижня Верховна Рада має намір розглянути законопроект №2289, який скасовує державну реєстрацію агрохімікатів в країні-виробнику або в країні, в яку вони ввозяться після такої реєстрації, написав народний депутат України Андрій Богданець.

У порівнянні з іншими секторами виробництва первинний сектор став одним з тих, які показали швидке відновлення.