Новини

Дефіцит пропозицій буде підтримувати ціни на олійні культури на високому рівні протягом усього сезону.

У Благовіщенському, Гайворонському, Голованівському та Новоархангельському районах Кіровоградської області посіви озимих можуть загинути від морозу. Про це Суспільному розповів начальник відділу обласного департаменту агропромислового розвитку Григорій Арсірій. При 20 градусах морозу висота снігу має бути не менше 20 сантиметрів, щоб не вимерзли озимі ячмінь і пшениця. Висота снігу в західних районах найменша в області – не перевищує двох сантиметрів.

Кабінет міністрів України 20 січня на своєму засіданні дав розпорядження провести інвентаризацію частини земель зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З метою компенсації можливого дефіциту поставок зерна з РФ через підвищення експортних мит Бангладеш має намір закупити більше пшениці з України. Про це повідомляє Refinitiv Agriculture, пише agronews.ua.

Агентство УМДІС — єдине галузеве грибне агентство України, яке моніторить ціни на гриб із ферм, на оптовому ринку і при продажу на супермаркети. Про повідомляє umdis.org, пише  agronews.ua.

У період з 11 по 16 січня 2021 року Держгеокадастром та його територіальними органами проведено державну експертизу 896 документацій із землеустрою та оцінки земель.

«Після встановлення контролера вуликів користувач просто натискає кнопку, щоб запустити його. Потім він опускає набір гачків у вулик, піднімаючи кожен стільник і підвішуючи його послідовно на тримачі. Коли стільники витягуються, м’які щітки проходять уздовж обох боків, відчищаючи бджіл, не завдаючи їм шкоди», — йдеться у повідомленні.

Різке зростання цін на сою і кукурудзу, а також оголошені Єгиптом і Саудівською Аравією тендери із закупівлі пшениці привели до підвищення пшеничних котирувань на світових біржах.

Всеукраїнська Аграрна Рада вважає проект рішення Конституційного Суду України щодо роз'яснення положень статей 13 і 14 Конституції України, які стосуються землі, який веде до знищення українського аграрного сектору та економіки країни. Більш того - курс узятий Конституційним Судом підриває основи державності, веде до розколу суспільства, панування корупції і відкидає Україну в минуле.

На півдні України почали висаджувати перші промислові сади мигдалю.
Для закладання насаджень використовують саджанці вітчизняного виробництва, повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін.

Відбулося громадське обговорення наукової роботи «Високопродуктивні гібриди кукурудзи (селекція, біотехнологія, насінництво)», спрямованої Комітетом з Державних премій України в галузі науки і техніки.

Днями найбільш популярний в світі сорт червоної смородини Ровада був внесений до Державного Реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні, повідомила компанія-заявник «ФруТек».

Тепла і дощова жовтнева погода створила комфортні умови для розвитку рослин.

Українські сільгоспвиробники станом на 5 листопада 2020 року зібрали 71,6 млн т основних культур з площі 22,08 млн га.

Селекціонери науково-виробничого об'єднання «Чернігівеліткартопля» вивели і представили на державне сортовипробування новий сорт картоплі з фіолетовою м'якоттю Чорний лебідь.

23 групи з 12 країн працюють разом в рамках трирічного проекту майбутньої європейської системи безпеки харчових продуктів, який координується італійськими дослідниками з Consiglio Nazionale Delle Ricerche.

У жовтнi відбулося фінальне голосування на сесії Європарламенту про відкриття європейського ринку для українського посівного матеріалу зернових культур, кукурудзи та сорго, і рішення було прийнято на користь України.

Протягом літа багато виробничих регіони зазнали складних погодних умов, які негативно позначилися на їх виробничий потенціал. Так сталося в США (перший світовий виробник і експортер), де серпнева посуха і буря «Дереча», яка зачепила Айови (перший штат виробник, 20% американського виробництва), скоротили прогноз виробництва кукурудзи на 10 млн тонн (до 378 млн т) по відношенню до показників на початок серпня.

Портові оператори в морських портах України за 9 місяців 2020 року обробили 118,78 млн т вантажів

Незважаючи на те, що кілька років тому для українських фермерів відкрився європейський ринок, підкорити Європу вдається не всім експортерам. Чому - пояснюють експерти.