Новини

Міністерство охорони здоров«я затвердило максимально допустимі рівні (МДР) вмісту хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у сільськогосподарській продукції та харчових продуктах.

Про це йдеться в оприлюдненому наказі МОЗ № 960 від 18 травня 2021 р.

«Затвердити максимально допустимі рівні (МДР) вмісту хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у сільськогосподарській продукції та харчових продуктах в кількості 0,01 мг/кг (мг/л)», — сказано у документі.

Україна у травні 2021 р. імпортувала 60 тис. тонн цукру-сирцю, перекривши дефіцит цукру на внутрішньому ринку.

Про це з посиланням на дані Держмислужби повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

Як зазначається, через скорочення посівних площ з одночасним зниженням врожайності цукрових буряків минулого року відбулось зниження обсягів виробництва і пропозиції цукру на внутрішньому ринку на сезон 2020/2021 року та зростання цін. За даними Держстату, з початку 2021 року нестача запасів на складах становила близько 148 тис. т цукру.

На новому заводі планується переробляти 1 млн т зерна в рік та виробляти 19 продуктів із кукурудзи. За потужністю це буде третій завод у світі.

Про це повідомив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко під час форуму Grain Storage Forum Elevator 2021.

«Щотижня маю мінімум дві зустрічі з представниками Китаю та країн Близького сходу. Китайські інвестори хочуть побудувати третій у світі за потужністю завод з переробки кукурудзи. Єдина перепона — забезпечення електроенергією, можливо буде побудована електростанція», — пояснив він.

В Україні спостерігається значна деградація земель: у першу чергу йдеться про водну ерозію.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

«Сьогодні понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації. Якщо ми не відпрацюємо механізм, ми втратимо велику кількість родючих земель. У нашому законопроекті №2194 він прописаний, і найближчі 3 місяці Кабінет Міністрів України ухвалить відповідну постанову», — сказав Роман Лещенко.

Всеукраїнський день поля Одеського Селекційного Приватного Інституту відбудеться 8 червня 2021 р. у Роздільнянському районі Одеської області.

Під час заходу будуть презентовані унікальні та ексклюзивні сорти пшениці, йдеться у повідомленні організаторів.

Крім того на відвідувачів очікує:

- демонстрація найврожайніших, посухо- та жаростійких новинок селекції;

- поглиблена презентація ефективної технології живлення озимої пшениці.

Презентуватиме досягнення докторка біологічних наук, вчений-селекціонер Ольга Бабаянц на демо-полігоні Одеського Селекційного Приватного Інституту.

Мінекономіки затвердило Порядок і спеціальні вимоги до маркування харчових продуктів, для яких обов'язковим є зазначення країни походження або місця походження. Відповідний наказ від 01.04.2021 р. №679 зареєстровано в Мін’юсті 06.05.2021 р.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

«Наказ розроблено на основі вимог актів ЄС, і він є ще одним кроком на шляху нашої євроінтеграції, а також створення спільного ринку харчових продуктів з Європейським Союзом. Внаслідок прийняття наказу споживачі будуть отримувати більш детальну інформацію про країну або про місце походження харчових продуктів. Це також дозволить зменшити можливості для підробки і фальсифікації харчових продуктів», — зазначає заступник міністра Сергій Глущенко.

Вперше в Україні безпілотні технології XAG для внесення ЗЗР показали конкурентну класичним причіпним та самохідним обприскувачам продуктивність.

Про це повідомляє компанія DroneUA, команда якої довела практичну ефективність дронів-обприскувачів XAG, зафіксувавши найвищий рівень продуктивності безпілотників на ринку.

У рамках співробітництва з асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» DroneUA провела практичну демонстрацію використання дронів-обприскувачів XAG на полях холдингу «Агро-Регіон».

Особливістю випробування стало те, що дрони керувалися одним оператором з двома сторонніми спостерігачами. Пілот одночасно управляв трьома безпілотниками для внесення засобів захисту рослин.

Виробництво озимого ячменю у 2021 році і досягне понад 3,9 млн т, тобто збільшиться проти показника 2020 року на 17,8%. Це найбільший рівень зростання серед усіх сільськогосподарських культур.

Про це поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, йдеться у повідомленні закладу.

За його словами, збільшення валового збору озимого ячменю очікується за рахунок зростання врожайності цієї культури з 33,5 ц/га до 36,6 ц/га (+9,3%), тоді як площі посіву зростуть лише на 77 тис. га (+7,7%). Прогнозується також, що це буде найбільший з 2016 року урожай ячменю.


Україна до кінця 2020/21 МР може експортувати ще майже 1,5 млн т соняшникової олії.

Про це йдеться в повідомленні асоціація «Укроліяпром».

Як зазначається, відповідно до меморандуму про взаєморозуміння, підписаному 19 квітня між Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства і «Укроліяпром», граничний обсяг експорту соняшникової олії в 2020/21 МР становить 5,38 млн т.

«За даними Держмитслужби України за 7 місяців 2020/21 МР (станом на 1 травня 2021 г.) з України експортовано майже 3,914 млн т соняшникової олії. Залишилося експортувати в травні-серпні поточного маркетингового року 1,466 млн т», — йдеться в повідомленні.

Українські сільгоспвиробники станом на 6 травня 2021 р. посіяли 4,37 млн га ярих зернових та зернобобових культур, що становить 58% до прогнозу.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зокрема, посіяно:

- пшениці — 172,2 тис. га (98%);

- ячменю — 1,3 млн га (95%);

- вівса — 185,4 тис. га (96%);

- гороху — 226,4 тис. га (96%).Компанія «Контінентал Фармерз Груп» запрошує сільгоспвиробників та фермерів на День поля, під час якого представники агрохолдингу поділяться досвідом, як працює точне землеробство в дії.

В компанії відзначають, що незалежно від того, скільки аграрій має землі в обробітку — 50 чи 50 000 га, під час Дня поля кожен знайде для себе цікаву інформацію про сучасне агровиробництво, корисні пропозиції співпраці, знайомства з потенційними партнерами.

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (№2194).

Відповідне рішення підтримали 284 народних депутати, повідомляється на сайті парламенту.

Як зазначається, закон передбачає реформування системи управління у сфері земельних відносин та зняття штучних обмежень господарської діяльності для спрощення доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу, скасування зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою; запровадження незалежного контролю документації із землеустрою через громадську експертизу або рецензування; надання відомостей документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних; інтеграцію та уніфікацію землевпорядної, топографо-геодезичної та картографічної діяльності; запровадження страхування професійної відповідальності виконавців робіт із землеустрою як альтернативи державному контролю; зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов' язаних з проведенням землеустрою; зменшення ризиків хабарництва та корупції.

Експорт соняшникової олії з України станом на 22 квітня 2021 р. становив 3,7 млн т від загального обсягу.

Про це свідчать дані Держмитслужби, йдеться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Як зазначається, вказаний обсяг складає 69% від визначеного Меморандумом між міністерством та гравцями олійного ринку (Укроліяпром).

Крім того у міністерстві уточнили, що станом на 26 квітня українськими експортерами поставлено на зовнішні ринки 37,9 млн т зернових та зернобобових культур. Зокрема, пшениці експортовано 14,8 млн т, кукурудзи — 18,4 млн т.

Сільгоспвиробники станом на 22 квітня засіяли 2,12 млн га ранніми ярими зерновими та зернобобовими культурами, що становить 28% до прогнозу.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

За минулий тиждень в Україні посіяно 589 тис. га ярих культур. Зокрема, за тиждень найбільше польових робіт проведено сільгоспвиробниками Черкащини — 100,1 тис. га, Полтавщини — 92,7 тис. га і Харківщини — 79,8 тис. га.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України пропонує обмежити експорт насіння соняшнику з 15 травня по 30 вересня 2021 року.

Про це свідчить відповідний проєкт постанови, оприлюднений для обговорення на сайті міністерства.

Згідно з документом, змінами до постанови КМУ №1329 від 28 грудня 2020 р. пропонується ввести тимчасовий режим ліцензування і квотування експорту насіння соняшнику на рівні «0 тонн». Це необхідно для стабілізації цінової ситуації на ринку.

Озимий ріпак відновив вегетацію в усіх регіонах України. Проте шкідники вийшли з місць перезимівлі набагато раніше і наразі з підвищенням температур інтенсивно поширюються та живляться молодими рослинами.

Про це повідомляють в компанії UKRAVIT.

Відзначається, що в комплексі з достатньою кількістю опадів також створюються оптимальні умови для розвитку хвороб, тому більшість аграріїв після відновлення вегетації ріпаку вже провели перші обробки сумішами інсектицидів та фунгіцидів.

Одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки загальною площею понад 2 га та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції, необхідно подавати Декларації про майновий стан і доходи.

В соответствии с оперативным данным Государственной таможенной службы, по состоянию на 17 марта Украина с начала 2020/21 МГ (1 июля) экспортировала 33,607 млн тонн зерновых и зернобобовых культур, что на 9,786 млн тонн уступает показателю на аналогичную дату годом ранее

Верховна Рада на засіданні 30 березня підтримала законопроєкт №5197-2, яким перерозподіляються кошти, передбачені у Держбюджеті на 2021 рік для Мінекономіки та Міндовкілля, на фінансування діяльності Міністерства аграрної політики.

В січні 2021 року в Україні було вироблено 84,9 тисячі тонн борошна, що є абсолютним місячним мінімумом з початку спостережень у 1999 році.