Новини

З метою стабілізації цін в Україні на борошно і недопущення зростання цін на основний продукт харчування ПАТ «Аграрний фонд» з початку п.р. здійснило переробку 31,4 тис. тонн зерна пшениці, з яких 14,3 тис. тонн було перероблено з початку квітня поточного року.

У світі постійно зростає попит на пшеницю, тому вона стає стратегічним продуктом на найближчі роки, заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак в коментарі щодо можливості браку продуктів харчування в Україні.

Асоціація пасічників України та Гільдія медоварів України звернулися до керівництва держави з проханням вирішити ситуацію щодо масового отруєння бджіл пестицидами.

Цьогорічна весняна посівна кампанія проходить в складних погодних умов і пандемії і це вимагає додаткових витрат.

ВРУ на позачерговому засіданні 30 квітня прийняла в цілому законопроект №0029 «Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних, або прядильних культур і Схеми сортової сертифікації насіння цукрових і кормових буряків Організації економічного співробітництва і розвитку».

Українські аграрії станом на 4 травня завершили сівбу ранніх ярих культур, польові роботи проведено на площі 11,2 млн га, що становить 72% до прогнозу посіву (15,5 млн га), і почали сівбу пізніх культур.

Напередодні старту ринку землі в Україні актуально розповісти, як проходили аналогічні реформи в постсоціалістичної Європі 1990-х років, як в цілому в регіоні, так і для кожної країни зокрема.

Обстеження посівів з метою визначення стану посівів ярих зернових колосових і зернобобових культур, проведене в кінці квітня показало, що ступінь розвитку рослин в цілому задовільна, але для оптимального розвитку отриманих сходів рослин зараз явно недостатнє зволоження посівного шару і суми активних температур, в результаті чого у рослин відзначається уповільнене наростання вегетативної маси і відсутня формування вторинної кореневої системи.
Йдеться в агрометеорологічних огляді Національної академії аграрних наук України.

Нинішнє поширення по всьому світу цієї, що почалася в Китаї, епідемії привело в останні тижні до зниження цін на кукурудзу.

Висновок або переукладання договорів оренди землі несе в собі загрозу фактичної втрати землі, оскільки дії договорів оренди змусять власників землі дешево від неї позбавлятися.

Овочі продають за собівартістю, а іноді і за меншу ціну.
Фермери, які виростили ранні овочі, зазнають збитків. Через закриті ринків збувати продукцію їм ніде. Перекупники платять мізер. І за ці копійки люди змушені продавати. Але і це не поверне їм вкладених грошей.

Європейський Союз видав ліцензії на імпорт 750 тис. Тонн кукурудзи в рамках квоти для безмитних поставок зерна українського походження.

ПАТ «Аграрний фонд» збільшує обсяги закупівель зерна майбутнього врожаю для забезпечення продовольчої безпеки України.

Ухвалення закону про землю - перший позитивний крок у земельній реформі, але він вимагає продовження. Зокрема, слід надати повноваження Фонду підтримки фермерів, щоб він став фондом довгострокового кредитування фермерів для покупки землі.

Верховна Рада підтримала законопроект 2339, що посилює відповідальність за спалювання сухої рослинності в екосистемах України.

Уряд повністю зберегло суму державної підтримки аграріїв на 2020 рік після внесення в бюджет змін, необхідних для боротьби з поширенням коронавируса в Україні.

Україна може залишитися без черешні і абрикосів в цьому році, оскільки квітневі заморозки в південних і центральних регіонах серйозно знизили потенціал врожаю цих плодів.

В Україні пропонують розробити окремий закон про молоко, молочні продукти і «імітаційні», повідомила заступник директора Департаменту аграрної політики і сільського господарства Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Олена Альшанова.

Політик Віктор Пилипишин, який недавно досить емоційно висловився у себе в Facebook з приводу нападок АМКУ на вітчизняних виробників продуктів харчування, продовжив дискусію.

Станом на 1 квітня 2020 на Україні налічувалося 47,221 тис. Фермерських господарств (без урахування тимчасово окупованій території АР Крим та м.Севастополя).